Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Deepwater Horizon

Világ MTI

Elkezdődött a BP-olajkatasztrófa pere

Csaknem három évvel a Deepwater Horizon olajfúró platformon, a Mexikói-öbölben bekövetkezett katasztrófa után megkezdődött a per a létesítmény üzemeltetői és a kártérítést követelők között hétfőn New Orleansban.

Világ MTI

Olajkatasztrófa: biztonsági hiányosságok voltak a BP-nél

A BP olajipari vállalat nem rendelkezett megfelelő biztonsági szabályzattal és nem fordított kellő figyelmet azokra a jelentős, rendszerszintű kockázatokra, amelyek végül a mexikói-öbölbeli olajkatasztrófához vezettek 2010-ben - állapítja meg egy amerikai kormányzati bizottság kedden bemutatandó jelentésében.

Világ MTI

Rossz betonozás okozta a Mexikói-öbölben az olajfúró katasztrófáját

A BP kőolajipari nagyvállalat és alvállalkozói, a Transocean és a Halliburton is vétkes a Deepwater Horizon tengeri fúróplatformon tavaly áprilisban bekövetkezett robbanás miatt, amely 11 ember halálát és az Egyesült Államok legsúlyosabb környezeti katasztrófáját okozta – állapította meg egy szerdán nyilvánosságra hozott amerikai szövetségi vizsgálat.

Világ MTI

Megint szivárog a Mexikói-öbölben elsüllyedt olajfúró?

Mélytengeri robotot irányított a BP brit olajipari vállalat a Mexikói-öböl fenekére, hogy megvizsgálja a tavalyi olajkatasztrófát okozó, elfojtott olajkút állapotát, miután - sajtóhírek szerint - a térségben több száz, kisebb méretű olajfolt jelent meg a tenger felszínén.

Tech MTI

Olajkatasztrófa: a BP és partnerei takarékossága okolható az olajömlésért

A brit BP olajtársaság és partnerei számos olyan költségcsökkentő intézkedést hoztak, amelyek végeredményben hozzájárultak a Deepwater Horizon olajfúró platform felrobbanásához és elsüllyedéséhez a Mexikói-öbölben tavaly áprilisban - ezt állapította meg az amerikai elnök által létrehozott hivatalos vizsgálóbizottság.

Világ Hírszerző/FH

Az olajkutat működtető cégek hibái vezettek a katasztrófához

Az amerikai elnök által kinevezett vizsgálóbizottság szerdán nyilvánosságra hozott végső jelentése szerint az olajkút tulajdonosa, a British Petrol cég nem épített ki megfelelő biztonsági ellenőrző rendszert, és hiányzott a kormányzati felügyelet, illetve szabályozás is.